Ten miesiąc zaczęliśmy dość kolorowo – od malowania pisanek, ozdabiania mazurków wielkanocnych i tradycyjnego już w naszej  świetlicy szukania jajek. Po świątecznych przygotowaniach sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat wielkanocnych tradycji w kasztanowym quizie.
Kiedy tylko za oknami świetlicy pojawiało się słońce, staraliśmy się skorzystać z każdej minuty aktywnie spędzając czas na dworze. Gra w zbijaka, ringo, piłkę, chowanego czy skakanie w sznura, to jedne z naszych ulubionych form spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mieliśmy także okazję do odkurzenia swoich szarych komórek podczas gier logicznych i świetlicowych łamigłówek, z których chętnie korzystaliśmy w pochmurniejsze dni. Dzięki współpracy z Europejskim Korpusem Solidarności wzięliśmy udział w warsztatach na temat zastraszania i nękania, które przygotowały dla nas wolontariuszki z Hiszpanii.
Czy wiecie, że kwiecień, to już drugi miesiąc, w którym obchodzimy w świetlicy dzień multimedialny? Spędzamy wtedy czas w otoczeniu ekranów tabletów, telefonów i laptopów, dzięki czemu możemy razem obmyślać m.in. strategie gier czy też układy taneczne do nagrywania tik toków.

Dzięki Kulczyk Fundation i inicjatywie Żółty Talerz, nasze spotkania Klubu Młodzieżowego odbywały się w towarzystwie kolorowych koktajli i innych zdrowych przekąsek. A Klub Młodzieżowy?

W tym miesiącu wyszedł z inicjatywą ciekawego projektu – szczegóły już wkrótce.  🙂

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

Na koniec mała prośba.

Pamiętajcie o nas przy rozliczaniu się z podatku. Możecie przekazać nam swój 1% podatku.

Dobro jest w każdym z nas. Podziel się swoim. Wystarczy 1%

W swoim PIT wpisz numer KRS 0000247280

-Kasztany-

Fot. M.P.; A.Sz-G; M.K.

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.