W miniony czwartek zorganizowaliśmy niezapomnianą grę terenową pt. „Poszukiwacze Skarbów”, która przyciągnęła uczestników w różnym wieku – od dzieci, poprzez młodzież, aż po całe rodziny. Projekt był częścią programu Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego i został dofinansowany przez Miasto Gdańsk.

Zabawa rozpoczęła się od wprowadzenia w tajemniczy klimat – uczestnicy podzieleni na drużyny otrzymali mapy oraz zestawy wskazówek, które poprowadziły ich przez kolejne etapy gry. Każda drużyna miała do wykonania szereg zadań, od rozwiązywania zagadek logicznych po próby zręcznościowe.  Między innymi, drużyny musiały odnaleźć najwyższy punkt w lesie, opisać, co widzą, czy zbudować szałas. Uczestnicy rozwiązywali zagadki szyfrowe, tworzyli leśne opowieści i szukali jesiennych słów w specjalnie przygotowanej wykreślance.

Wszyscy wykazali się sprytem, współpracą i kreatywnością, co pozwoliło im z sukcesem ukończyć grę. Po dotarciu do finału i odnalezieniu skarbu-nagród rzeczowych oraz słodkości, na uczestników czekało wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, co zakończyło ten wyjątkowy dzień w atmosferze radości i integracji.

Dziękujemy wszystkim za udział, wspólną zabawę i zaangażowanie!

Projekt pt. Poszukiwacze Skarbów jest dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego ze środków Miasta Gdańska